Csípős hír érkezett! Előkerült egy dokumentum Orbán múltjából, amiért nagyon drága árat kell fizetnie
Az MSZP képviselője Harangozó Gábor mutatta be az anyagot a sajtónak – számol be a balramagyar.hu.
Az RTL híradója készített egy anyagot arról a dokumentumról amit az MSZP-s Harangozó Gábor hozott nyilvánosságra.
A Fidesz 1991-es pártlajpa került elő nemrégiben melyben egy igen pikáns megszólaló értekezik arról, hogy eszmeileg a Fidesz áll hozzá a legközelebb ideológiailag. A megszólaló, akivel az akkori fideszes pártlap nagyinterjút készített nem más, mint Soros György, aki büszkén hirdeti a következőt:
tény, hogy a Soros-alapítványnak köszönhető, hogy ez a tehetséges és fiatal politikusi gárda kinevelődött.
Majd Soros György kerek-perec kimondta a Fidesz pártlapjában: Kész pénzzel is támogatni a Fideszt.
Korábban a Magyar Narancs összegyüjtötte, hogy mennyivel is támogatta Soros György a Fideszt eddig:
A Rajk- és a Bibó-szakkollégium, melyekből a Fidesz is kinőtt, összesen 11,8 millió forintot kapott a 80-as évek végén, ami mai értéken számolva nagyjából 231 millió lenne.
A Fidesz maga (még nem pártként) közel 4 millióhoz jutott a Soros Alapítványtól, ami mai értéken majdnem 125 millió. Ebből jutott az országos hálózat kiépítésére is, irodákra, irodaszerekre, berendezésre.
Orbán Viktor 88 áprilisától a Soros Alapítvány támogatásából alapított Közép-Európa Kutatócsoport munkatársa volt, ’89 augusztusában azt nyilatkozta a HVG-nek, hogy 10 ezer forintos ösztöndíjat kap havonta közvetlenül az alapítványtól és még 5-10 ezret a szintén Soros-pénzből alapított Századvég című folyóirat szerkesztéséért. Ha összesen 20 ezerrel számolunk, az ma 310 ezer forint lenne.
1989 szeptemberében Orbán Viktor Soros-ösztöndíjasként Oxfordba utazott, ahol a Pembroke College-ben kutatási témájaa civil társadalom eszméje az európai politikai filozófiában volt.
Deutsch Tamás szintén Sorosnak köszönhetően járt egy Magyarországon és Angliában működő menedzseriskolába, valamint a University of Tennessee-n.
Kövér László is az alapítvány támogatásával kutatta a közép-európai társadalmi mozgalmakat.
Németh Zsolt és Szájer József Oxfordban tanult.
Schmidt Mária két társával együtt összesen 1,35 milliót, mai értéken több mint 30 millió forintot kapott egy kutatásra. Egy jeruzsálemi konferenciaútját is az alapítvány fizette, majd az Indiana Universityn is tanulhatott.
A ma szintén tele szájjal sorosozó Kósa Lajos 250 dollárért vehetett részt ’88-ban a dubrovniki nyári egyetemen, ezekből a kurzusokból nőtt ki később a CEU maga.
Fellegi Tamás mai értéken számítva 2,5 milliót kapott arra, hogy a Connecticuti Egyetemen PhD-zzen.
Bába Iván, a második Orbán-kormány külügyi államtitkára mai értéken 3 millióból kutatott, majd ő lett a Kelet-Európa Kutatócsoport vezetője.
Hörcsik Richárd, a Fidesz korábbi frakcióvezető-helyettese ’87 és ’89 között havi 5 ezer forintos (ma nagyjából 105 ezer lenne) ösztöndíjban részesült.
Cséfalvay Zoltán harmadmagával végzett palóckutatást, és portugál konferenciára is utazott, összesen – mai értéken – 4 millióból.
Soros-ösztöndíjas volt a lex CEU-t a minap államfőként szignózó Áder János is, de a támogatás mértéke nem ismert.
Habony Árpád a Soros Alapítvány által hétmillióval megtámogatott könyv- és papírrestaurátor-képzésre járt.
Nem apanázst kapott, hanem közvetlenül a szervezetnek dolgozott Mikola István, Stumpf István, Sólyom László, Jeszenszky Géza, Chikán Attila.
A CEU-n tanított Illés Géza, és oda járt Kovács Zoltán kormányszóvivő és Kumin Ferenc New York-i főkonzul. Berzétei Ákos külügyi helyettes államtitkár jelenleg is ott tanul. (via balramagyar.hu / RTL)
Fotó: Facebook
A hatalomért való tülekedés állattá tesz minden embert, a megszerzett hatalom elkurvít – bárkit.
Ilyen földönfutó hatalommániásokból sok van. Emberből kevés, szinte semmi.
Reménytelen. Valószínűleg csak egy borzalmas fölfordulás tud ennek véget vetni, vagy irány É-Korea…….