A magyarok szegényedtek el a legjobban Európában
4,4 százalékponttal növekedett a szegénység átlagosan az unióban. Máltán a legkevésbé, legjobban Magyarországon.
Az infláció hatása az abszolút szegénység százalékos változására EU-ban: a nagy nyugati tagállamokban alig érezhető a hatása, nincs tőle általános elszegényedés, az átlagpolgár kicsit visszavesz a költéseiből, kibírja. Kihagy egy nyaralást.
Magyarországon viszont, ahol a legnagyobb az infláció, az EU átlag duplája-triplája, és eleve alacsony a vásárlóerő, Bulgária után a második legszegényebb ország az EU-ban ebből a szempontból, igen jelentős. A jómódúak ki tudják védeni, vagyonuk reáleszközben tartásával, a megtakarítással nem rendelkező szegények nem, ezért az infláció, pláne az adóemelésekkel direkt szított, a legszegényebbek kíméletlen megadóztatása. A zsebük kiforgatásával kalapozzák össze inflációval a pénzt az állami túlköltekezésből fakadó magas infláció miatt kifizett magas kamatra.
És természetesen minden másról szó van az agymosó propagandában, hazudnak éjjel-nappal, csak erről nincs: a tudatosan szított infláció nagyon sok embert elszegényített, napi megélhetési gondokba sodort, számukra ez nem puszta statisztika. És nem tudnak elmenni a határ túloldalára sem olcsóban bevásárolni. Egyáltalán, az a szó is ki van tiltva a propagandából, hogy „szegény”. Mintha attól megszűnne a szegénység. (via Piac és Profit)
„The average EU-level increase in poverty amounts to 4.4 percentage points, while country-level scores range between 0.7 p.p. in Malta and 19.1 p.p. in Hungary.”