Ennyi marad a családoknál, íme a részletek a kormány adócsökkentéséről
A kormány a 30 év alatti és 2020 január óta a négygyermekes édesanyák után a két- és a háromgyermekeseknek is bevezeti az élethosszig tartó szja-mentességet, ami a háromgyermekes édesanyák esetében idén októberben lép életbe, a kétgyermekes anyáknál pedig bevezetése lépcsőzetesen történik, első lépésben jövő januártól. A bevezetés pontos menetéről a héten egyeztetnek a családszervezetekkel – fűzte hozzá.
A kormány ezen felül szja-mentességet biztosít a csecsemőgondozási díj (csed) és a gyermekgondozási díj (gyed) után és két lépcsőben – július elsejével, majd 2026 január elsejével – megduplázzák a gyermekek után járó adókedvezményt. Ez két gyermek után 80 ezer forintra, három vagy több gyermek után pedig 198 ezer forintra emelkedik havonta.
Az szja-mentesség és a családi adókedvezmény megduplázása egy kétgyermekes családnál havi 130 ezer forintos plusz forrást, háromgyermekeseknél pedig havi 190 ezer forintot jelent – mondta.
Hankó Balázs hangsúlyozta: a magyar családpolitika lényeges eleme, hogy nem odaadják, hanem ott hagyják a családoknál a forrásokat. Az intézkedéscsomag üzenete, hogy a gyermekvállalás ne anyagi hátrányt, hanem előnyt jelentsen a családok számára – tette hozzá.
A korábban bejelentett támogatási intézkedésekről elmondta, már több mint 10 ezren igényeltek munkáshitelt, közülük ötezernek már ki is utalták azt, a vidéki otthonfelújítási programot pedig kiterjesztették az idősek számára is. A fiatalok lakhatását támogatja az 5 százalékos lakáshitel kamatplafon, valamint a munkáltatók által adókedvezménnyel folyósított 150 ezer forintos lakhatási támogatás.
Megjegyezte: a 18 ezer férőhellyel megépülő Diákváros nemcsak az elérhető kollégiumi helyek számát növeli jelentősen, hanem az albérletárakat is csökkentheti a fővárosban.
Orbán Viktor miniszterelnök hétvégén ismertetett intézkedéseitől a kormány azt várja, hogy tovább erősödik a családok anyagi biztonsága és ezzel a magyar gazdaság – fűzte hozzá.
Címlapkép: Pixabay