Ha ezt elolvasod, soha többet nem dobod ki a kávézaccot
Azt sokan tudják, hogy a használt őrölt kávét érdemes ráborítani a növények földjére, de még rengeteg dologra használhatjuk a súrolástól a színezésen át a szagtalanításig.
- A kávé színes köröket hagy maga után az asztalon, és mivel szépen fog, az apróbb karcolásokat is eltüntethetjük vele a fabútorokról. Csak öntsünk össze egy rész ecetet, egy rész meleg vizet, keverjünk bele kávézaccot, majd egy ronggyal dörzsöljük bele a felületbe. A világosabb fánál nem kell sokat várni, ha sötétebb, akkor egy órát is hagyhatjuk, mielőtt lemossuk.
- A lefőzött kávénak bőven marad annyi ereje, hogy segítsen semlegesíteni a kellemetlen szagokat. Érdemes egy kicsit tartani belőle a hűtőben.
- Akár nagyobb felületeket is szép barnára festhetünk mindenféle festék vagy pác nélkül. Ehhez a képkerethez egy éjszakát állni hagyták a kávés-ecetes keveréket, majd három rétegben vitték fel.
- A kávét az edények súrolására is használhatjuk. Persze olyasmit ne tisztogassunk vele, amit barnára foghat.
- Nemcsak az edényeket, az arcunkat is bedörzsölhetjük zaccal. Bolti bőrradír helyett keverjünk össze egy kis zaccot és mézet, esetleg vizet vagy olívaolajat. Testradírnak is használhatjuk, és dúsíthatjuk illóolajokkal.
- Sőt, ha szappant főzünk, abba is keverhetünk pár kanállal, főleg, ha szeretjük az illatát.
- A meleg ősznek köszönhetően még mindig szemtelenkednek a legyek, de ha egy tálkába zaccot teszünk, és meggyújtjuk,elűzhetjük őket.
- A kávézaccnak tényleg nagyon örülnek a növények, hiszen tápanyagot szolgáltat, és különösen a rózsák és a hortenziák hálálják meg, mivel savasítja a talajt. Ha komposztálunk, akkor mindenképp ide dobjuk ki a zaccot.
- Ha kiszárítjuk a zaccot, művészkedhetünk vele, a legjobb, ha a gyerekekkel együtt rajzolgatunk a kertben egy sima felületen.
Címlapkép: Pixabay