Közel két és félszer haladja meg a magyar pénzromlás az uniós átlagot – mennyit ér a pénzünk valójában?
Augusztusban az EU árai átlagosan 5,9 százalékban voltak nagyobbak a tavaly augusztusinál, ehhez képest Magyarországon ugyanez a szám 14,2 százalék.
Ezzel hazánkban azóta is toronymagasan a legmagasabb az infláció, a második helyen lévő Csehország 10,1 százalékon áll jelenleg. Őket Szlovákia, Lengyelország és Románia követi 9,6, 9,5 illetve 9,3 százalékkal, vagyis a régió többi országa már elérte azt az egyszámjegyű inflációs célt, amit az Orbán-kormány csak az év végére ígér.
Az Eurostat szerint a magyar háztartási energia árai 7,8 százalékkal alacsonyabbak, mint egy éve. Ez elsősorban annak köszönhető, hogy bár a rezsicsökkentés részleges kivezetése tavaly rögtön egy óriási ugrást okozott az árakban, ami ősszel még tovább is nőtt, azóta csökkenni kezdett, ahogy az energiával egyre többen spórolni kezdtek és lecsengett az első pánik.
Az élelmiszerinfláció ugyancsak toronymagasan Magyarországon a legmagasabb: 17,1 százalékkal lettek átlagosan drágábban az élelmiszerek, mint tavaly ilyenkor, szemben az uniós átlag 10,6 százalékkal. (via Népszava)
A kép illusztráció
Ha érdekesnek találta, ossza meg és mondja el véleményét!