Belpol

Lépésről lépésre kiderül az igazság: újabb pert nyert Tóth Bertalan az állam ellen!

Döntött a Fővárosi Törvényszék a Vodafone Magyarország 49%-os üzletrésze állami megvásárlási körülményeinek tisztázására indított adatigénylési peremben. Az ítélet értelmében az állami Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. 15 napon belül köteles kiadni a részemre – a bíróság által továbbra is üzleti titokként kezelendőnek tartott adatok kitakarása mellett – az adásvételi szerződést, valamint az ügyletet megelőzően készített értékelési, üzleti és jogi átvilágítási jelentéseket.

(A bíróság egyértelművé tette azt is, hogy a dokumentumok angolról magyarra történő fordításának 20 millió forintos költségét az állam viseli, hiszen eleve magyar nyelven kellett volna szerződést kötniük.)

Így már többet megtudhatunk majd arról, miért fizetett a magyar állam 324 milliárd forintot az adófizetők pénzéből egy olyan cég kisebbségi tulajdonrészéért, ami 2020-ban és 2021-ben is veszteséges volt.

Orbánék számára mindez fontosabb volt, mint

▪️ a teljes pedagógus-béremelés – ami azóta sem valósult meg; vagy
▪️ a 10 százalékos nyugdíjemelés, vagy
▪️ a 2008 (!) óta nem emelt családi pótlék megduplázása; vagy
▪️ a rászorulóknak nyújtott gyógyszertámogatások duplázása; vagy
▪️ 100 ezer családnak egyenként 3,2 millió forintos vissza nem térítendő energetikai korszerűsítési támogatás nyújtása.
A Vodafone-ra költött közpénzből például ezekre a célokra futotta volna.
Fontos, hogy tisztán lássunk!
Miért is költött el Orbán kormánya egy gazdasági válságba hajló időszakban, a recesszió küszöbén; amikor emberek milliói nyögik az eszméletlen inflációt, egy üzletileg és gazdaságilag értelmezhetetlen tranzakcióra ilyen elképesztő mennyiségű közpénzt?
Egyelőre minden jel arra utal, hogy az ügylet valódi célja egy olyan újabb információs bázis megszerzése lehetett, amely a Fidesz és Orbán Viktor hatalomban tartását szolgálhatja. Kerül, amibe kerül, végül is Orbánék szerint az adófizetők pénze mindenre (is) elég.
Ezt erősíti, hogy az üzlet célja nem az állam vagyonának gyarapodása lehetett, hanem – a későbbi Vodafone-Yettel részvénycsere-ügylet révén, mely után a 4iG immár 70,5 százalékban ellenőrzi a Vodafone Magyarország Zrt-t – egy magántársaságé! Orbánék valójában a 4iG számára nyújthattak támogatást.
Az ítéletet vizsgáljuk, ha szükséges, a kitakarni engedett adatok megismerése érdekében fellebbezni fogok.
Dr. Tóth Bertalan, az MSZP frakcióvezetője

Ha érdekesnek találta, ossza meg és mondja el véleményét!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük