Lesújtó a magyar valóság: A mindennapi élet egyre drágább, a reáljövedelem pedig egyre csökken
A KSH legfrissebb inflációs adata szerint 7,9 százalékkal nőttek a fogyasztói árak az előző év azonos hónapjához képest, ez azt jelenti, hogy az árak változatlanul növekednek, csak a növekedés mértéke csökkent – tájékoztatta a Közbeszédet Korózs Lajos, az MSZP alelnöke.
Az MSZP-s politikus szerint az inflációs érzékelés és várakozás jóval magasabb, mint amit a Központi Statisztikai Hivatal mér. A szakpolitikus közölte, hogy az európai módszertani standardok szerint vizsgál a KSH, szakmai szempontoknak és elvárásoknak megfelelően, ugyanakkor, ha már a KSH szakembereinek is magyarázni kell, hogy minek köszönhetőek ezek a mért adatok, az nem vet jó fényt az adatsorokra.
Korózs szerint az átlagemberek úgy érzékelik, hogy a mindennapi élet egyre drágább, hiszen az alapvető megélhetési költségek növekednek igazán. Elmondta, hogy az idei évben volt olyan hónap, amikor 20 százalékot veszített az emberek fizetése a vásárlóértékéből.
Hozzátette, hogy az elmúlt napokban a kiskereskedelmi forgalomról is publikált adatokat a KSH, amiből kiderült: hónapról-hónapra csökken a kiskereskedelmi forgalom, ami nem meglepő, hiszen az embereknek nincs pénze. Az adatsorokból látszik, hogy 6,5 százalékos csökkenés ment végbe a kiskereskedelmi forgalomban.
Közlése szerint az élelmiszerboltokban közel 2 százalékos csökkenésről beszélhetünk, a nem élelmiszerboltok esetén a visszaesés mértéke meghaladta az 5 százalékot, a gépjármű-üzemanyagokat tekintve pedig a forgalom csökkenése meghaladta a 21 százalékot is. Egyedül a gyógyszerek esetében mutatnak növekedést az adatok, ami az évszakkal járó megnövekedett megbetegedéseknek is köszönhető – közölte Korózs Lajos.
Címlapkép: Pixabay
Ha érdekesnek találta, ossza meg és mondja el véleményét!